منوی دسته بندی

معافیت مالیات مشاغل در سال 1402

معافیت مالیات مشاغل در سال 1402 ، خرداد ماه هر سال دوره ارسال اظهارنامه حقیقی می باشد . تمام افرادی که پرونده مشاغل دارند و یا دارای دستگاه پوزز می باشند مشمول ارسال اظهارنامه مالیات عملکرد مشاغل می باشند .

در این بین باید به شما اعلام نماییم انجام به موقع و صحیح اظهارنامه مالیات عملکرد ، به شما امکان استفاده از معافیت مالیاتی را میدهد . این معافیت سالیانه تغییر می کند پس آگاهی از این مورد بسیار مهم است . در این مقاله به این موضوع میپردازیم.

معافیت مالیات مشاغل در سال 1402

معافیت مالیاتی مشاغل چیست ؟

هر سال هر فرد می تواند  به یک میزان که به عنوان حداقل معیشت میباشد . معافیت استفاده نمایند . خوب خیلی مهمه بدونید این میزان هر سال کجا عنوان میشود . هر ساله در قانون بودجه اعلام میشه میزان معافیت مالیات مشاغل و مالیات حقوق چقدر می باشد .

طبق تبصره ۱۲ بند الف بخشنامه سازمان امور مالیاتی کشور در خصوص قانون بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور به شماره ۲۰۰/۱۴۰۱/۹ مورخ ۱۴۰۱/۰۲/۱۰ می باشد .  برای سال ۱۴۰۱ مبلغ معادل  ۳۹۶.۰۰۰.۰۰۰ ریال می باشد .

پس امسال هر فرد مشاغل انفرادی شامل یک معافیت می باشد .

معافیت مالیات برای شرکا چگونه است؟

تا اینجا متوجه شدیم که معافیت سالیانه مشاغل 39.600.000 تومان است . برای شرکا باید بدانید که نهایت استفاده از معافیت برای دو نفر می باشد . یعنی نهایت معافیت برای مشارکت 79.200.000 تومان است . که برای دو یا بیشتر تقسیم بر تعداد می شود و و در نهایت هرکس نسبت به درصد سود مالیات پرداخت می نماید.

برای مشاهده معافیت بین زوجین اینجا کلیک کن .

حسابداری پارسا حساب ایرانیان چه کمکی می کند ؟

ما صفر تا صد مالیات را در کنار شما هستیم . با تیم ما با خیال راحت به امور اصلی شرکت پرداخته و مالیات خود را به ما بسپارید.

  • تهیه و تنظیم اظهارنامه مالیاتی
  • شرکت در جلسه رسیدگی
  • مشاوره مالی و مالیاتی
  • کاهش اصل و جرائم مالیاتی
  • مشاوره در خصوص سامانه مودیان
  • و …

برای بهتر شدن کسب و کارت فقط باید تیم مالی قوی داشته باشی . پارسا حساب ایرانیان ۸۸۳۹۰۱۳۹ و ۸۸۳۹۰۲۳۹  و ۰۹۱۲۳۲۰۶۷۰۴  میدان فاطمی خیابان چهلستون بوعلی سینا شرقی پلاک ۲۵ طبقه ۴ واحد ۱۰

پارسا حساب ایرانیان وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *